Piłka nożna jeszcze do niedawna była dyscypliną sportową przypisaną głównie płci męskiej, jednak przez to, że coraz więcej dziewcząt wykazuje zainteresowanie tym sportem nasze stowarzyszenie wyszło naprzeciw ich potrzebie realizowania się w piłce nożnej.

Oprócz zrzeszonych zawodniczek na zajęcia uczęszcza od 5-15 dziewcząt, które zastanawiają się czy związać się na dłużej z drużyną. Zespoły kobiece są niedofinansowane, główny powód, jaki wskazują sponsorzy oraz instytucje sportowe to zbyt mała ilość osób zainteresowanych kibicowaniem drużynom kobiecym jak i zbyt mała ilość ekip piłkarskich regularnie uczestniczących w rozgrywkach organizowanych przez PZPN.

Na stadionach, boiskach wprawdzie pojawia się coraz więcej dziewcząt i kobiet, ale wciąż panuje przekonanie, że jest to agora męska.

W tym miejscu należy nadmienić, iż „światełkiem w tunelu” są zawody rozgrywane w całej Polsce pod ogólnie znaną nazwą: „Z podwórka na stadion – Puchar Tymbarka”, których finał co roku odbywa się na stadionie Narodowym w Warszawie. Właśnie te zawody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem drużyn dziewczęcych. Jak ostatnio podano na antenie telewizji Polsat Sport, (która jest medialnym patronem imprezy), w tej imprezie bierze udział 37% ekip dziewczynek. Te dane pokazują, że w Polsce istnieje duży potencjał sportowy, który należy na dalszym etapie umiejętnie „zagospodarować”.

Chcemy również pokazać, że kibicowanie może być pozytywne, dlatego zachęcamy dziewczęta, kobiety, rodziny do uczestniczenia w życiu sportowym miasta. Z kolei chłopcom i mężczyznom pokazujemy, że piłka nożna kobiet może być równie ciekawym widowiskiem jak mecz męski, i nie jest tylko ich domeną.

Problem, z jakim się stykamy to agresywna gra podczas turniejów. Naszym celem jest docenienie gry fair play a tym samym piętnowanie agresji na boisku.

#DziewczynyGrająFair